A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти Мурованокуриловецької селищної ради

Cторінками історії розвитку освіти Мурованокуриловецького району

Наявність цукрового заводу та інших промислових підприємств певною мірою позначилася на розвитку освіти. В 1861 році у Мурованих Курилівцях відкрито парафіяльну школу, а в 1863 році — однокласне народне училище. 1889 року в ньому вчилися під наглядом одного вчителя та попа 104 учні. На утримання училища уряд відпускав лише 196 крб. на рік. У цей же час на будівництво нової церкви було витрачено 26 тис. крб. Для підготовки спеціалістів нижчої кваліфікації у галузі сільського господарства та промислово-кустарного виробництва у Мурованих Курилівцях 1899 року відкрито сільську ремісничу навчальну майстерню з 3-річним строком навчання. У школах здобували освіту переважно сини й дочки заможних батьків. Діти бідняків через нестатки не мали можливості вчитися, вони залишалися неписьменними.

З 1 вересня 1920 року у чотирирічній трудовій школі почалося безоплатне навчання дітей, відкрилися клуб, бібліотека.

1923 року створюється Мурованокуриловецький район Могилів-Подільського округу. Муровані Курилівці стали районним центром. Виникнення Мурованокуриловецького району сприяло дальшому піднесенню господарства, розвитку культури.

Зростав рівень народної освіти у Мурованих Курилівцях. З 1920 року тут працювало 2 школи, де навчалось понад 60 проц. дітей шкільного віку.

З 1923 року відкрилася 7-річна трудова школа. В 1927 році у колишньому поміщицькому палаці засновано агрономічну школу з ремісничим відділенням. Та ще лишалося багато неписьменних їх навчали грамоти вчителі. В 1924/25 навчальному році працювали 2 школи ліквідації неписьменності. В них навчалось понад 120 чоловік дорослого населення.

У 1934 році багато уваги приділялося розвитку народної освіти, культури. Завдяки вжитим заходам Мурованокуриловецька школа стала кращою у районі. При ній відкрили інтернат, для чого виділили 4 будинки, побудували 2 майстерні, а також відкрили піонерський клуб. 1937 року у Мурованих Курилівцях були вже 2 школи, де здобували знання всі діти шкільного віку.

В перший рік після визволення Мурованих Куриловець від фашистських загарбників працювала середня школа. Дедалі поліпшується справа народної освіти. У 1968—1969 навчальному році в середній школі навчалося 855 учнів, працювало 47 вчителів. При школі збудовано приміщення для інтернату та їдальні, що дає можливість здобути середню освіту і учням навколишніх сіл. Школа готує молодь до трудового життя. Учнівська виробнича бригада щорічно обробляє 36 га городніх та інших просапних культур. У школі працює будівельна бригада учнів старших класів.     За педагогічну майстерність і громадську роботу вчителям Л. К. Заболотній та П. Є. Лавріненку присвоєно звання заслуженого вчителя Української РСР.

У селищі є школа робітничої молоді, районна середня заочна школа, працює школа-інтернат санаторного типу, відкрито музичну школу.

Нині на території Мурованокуриловецького району функціонує:

  • 20 закладів загальної середньої освіти (12 закладів І-ІІІ ступенів, з них 7 навчально-виховних комплексів «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад», 1 ЗЗСО “Мурованокуриловецька школа – ліцей №1 Мурованокуриловецької районної ради Вінницької області”, 8 закладів І-ІІ ступенів, з них 7 навчально-виховних комплексів «загальноосвітній навчальний заклад – дошкільний навчальний заклад»).
  • 24 заклади дошкільної освіти, з них 14 - в складі навчально-виховних комплексів. 

Ефективно працює позашкільний комунальний заклад  «Мурованокуриловецький районний Будинок дитячої та юнацької творчості».

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень